חברת "דן בצפון" גאה להיות מפעילת המטרונית, מערכת התחבורה הראשונה בארץ מסוג BRT – Bus Rapid Transit, המהווה את שדרת מערך התחבורה החדש של מטרופולין חיפה. אל תחנות המטרונית ניתן יהיה להגיע מהבית, מהעבודה או מהלימודים, באמצעות קווי הזנה חדשים או קיימים של אוטובוסים, שהמסלולים, לוחות הזמנים והתדירות שלהם יותאמו ללוחות הזמנים של המטרונית. כך תוכלו ליהנות מנסיעות המשך רציפות ומזמן המתנה קצר ככל הניתן. לחצו כאן לצפייה במפת קווי התחבורה הציבורית במטרופולין.

בשלב הראשון תפעל המטרונית בשלושה קווים מהירים בין הקריות לחיפה, בנתיבים ייעודיים ובתדירות גבוהה בהרבה מהקיים היום. בעתיד צפויים להתווסף מקטעים נוספים שיביאו לפריסה רחבה יותר ולקישור אזורים נוספים למערך. על ידי שימוש במערכות מידע חכמות ומתקדמות תאפשר המטרונית, לכם הנוסעים, לתכנן טוב יותר את נסיעתכם, בזמן אמת. לתכנון נסיעתכם הקישו כאן.

רכבי המטרונית חדשים ומודרניים, ובעלי רמת גימור גבוהה. למטרונית מספר דלתות לעליה וירידה. הדלת השנייה מקדמת המטרונית, מאפשרת עלייה וירידה לבעלי מוגבלויות הנעזרים בכיסא גלגלים. שימו לב – במטרונית אין צורך לעבור דרך הנהג. למה?

כי להבדיל מאוטובוסים, ובדומה לרכבת קלה, התשלום והחיוב, או בשמו השני – התיקוף, בעבור הנסיעה במטרונית מתבצע על הרציף,  לפני העלייה למטרונית.

מהו תיקוף?

פעולת התיקוף היא פעולת החיוב עבור הנסיעה הקרובה במטרונית, באמצעות כרטיס ה"רב-קו". פעולת התיקוף יכולה להתבצע בעמדת התיקוף המהיר או בעמדות הרכישה. לא ניתן לשלם או לתקף בתוך המטרונית או בעמדת הנהג. נוסע שלא תיקף, ייחשב כנוסע שלא שילם.

גם אם ברשותך חופשי-חודשי או חופשי-יומי עליך לתקף את כרטיס הרב-קו לפני כל נסיעה.

זוכרים שפעם היינו עולים לאוטובוס והנהג היה מנקב לנו את הכרטיסייה? או שהיינו מציגים לנהג את כרטיס ה"חופשי-חודשי"? היום, במטרונית, פשוט מתקפים. זה פשוט ומהיר – רק לקרב את הרב-קו למכשיר התיקוף המהיר, לוודא שיש אור ירוק ו… זהו.

במידה ויש מספר "חוזי נסיעה" הטעונים בכרטיס ה"רב-קו", מכשיר התיקוף המהיר יתריע על כך על ידי הדלקת נורית אדומה, ויפנה את הנוסע לאחת מעמדות הרכישה ברציפים כדי שיבחר באיזה חוזה הוא רוצה להשתמש.

מי לא מתקף?

  • מי שברשותו כרטיס נייר ואין לו כרטיס רב-קו, לא צריך לתקף לפני הנסיעה, אך יש לשמור את הכרטיס לביקורת.
  • מי שמחזיק בתעודת עיוור
  • בשלב זה חיילים ושוטרים במדים, ובכללם בעלי צווים, לא נדרשים לתקף

לתשומת ליבכם, במערכת המטרונית מופעלים אמצעי בקרה. על מנת להימנע מקנסות, הקפידו לבצע תיקוף על גבי הרציפים טרם כניסתכם למטרונית.

שינוי
ניגודיות